Amanda’s Sport en Lifestyle en Corpus O2 gaan preventief aan de slag voor SV Odijk

Vanaf het begin van seizoen 2017-2018 is SV Odijk een intensieve samenwerking aangegaan met Corpus O2 fysiotherapeut. Het aantal blessures bij de junioren (bovenbouw) als bij de senioren nam aanzienlijk toe. Op basis van de analyse van Corpus O2 heeft SV Odijk in samenspraak met Corpus O2 besloten om hiermee aan de slag te gaan. Uit de analyse van Corpus O2 bleek dat er onvoldoende gewerkt word aan de opbouw van de spiermassa bij de spelers waardoor de kans op blessures groter wordt. Hier moest dus actie op ondernomen worden.

Samenwerking tussen SV Odijk en Amanda’s Sport en Lifestyle

Amanda van Doorn, eigenaar van Amanda’s Sport en Lifestyle, vertelt waarom zij heeft gekozen om SV Odijk haar diensten aan te bieden: “Kracht en conditietraining zal ervoor zorgen dat elke speler meer van waarde zal zijn voor het team! Een fitte speler is een essentieel onderdeel voor goede voetbalprestaties.’’

Kracht en conditietraining leert het lichaam om zich te wapenen tegen de fysieke uitdagingen. De meeste winst is te behalen door het trainen van de grond motorische eigenschappen. Daarom zal de trainingen elke week in het teken staan van de grond motorische eigenschappen: uithoudingsvermogen, spierkracht, lenigheid, snelheid en coördinatie.

Om een gehele wedstrijd vol te houden heb je een goed uithoudingsvermogen nodig. Een voetballer is tijdens de wedstrijd constant in beweging, daarom gaan we tijdens de training trainen op tempowisselingen. Dat houdt in het afwisselen van duurwerk en sprintoefeningen. Het doel van de conditietraining is zorgen dat de voetballers minder snel vermoeide benen hebben en ook op het eind nog in staat zijn een sprint te trekken. Door een goed uithoudingsvermogen herstellen de mannen sneller.

In veel wedstrijdmomenten speelt kracht een rol. Dit komt bijvoorbeeld terug in het uitgooien van de bal, de bal snelheid meegeven en het beschermen van de bal. We gaan spierversterkende oefeningen doen met eigen lichaamsgewicht voor het gehele lichaam. Krachttraining zorgt voor het verminderen van blessures voor zowel het boven- als het onderlichaam.

We bouwen de conditionele en spierversterkende oefeningen langzaam op en stemmen ze af op de persoon. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de juiste houding tijdens het lopen en de spierversterkende oefeningen.

Door de mannen van SV Odijk fitter te maken zullen ze beter presteren tijdens de wedstrijd!

Frans Helmer, eigenaar van Corpus O2 en sinds 1984 fysiotherapeut, vertelt waarom hij gekozen heeft voor SV Odijk om zijn diensten aan te bieden: “Ik heb zelf gevoetbald in het Nederlands Medisch Team en behandel ook regelmatig spelers uit het Nederlandse topvoetbal. Hoe mooi is het om dan bij een kleine amateurclub mee te helpen om de spelers preventief gezond te houden, duidelijk te maken hoe het lichaam functioneert om zodoende blessures te voorkomen. Dat is onze missie!”. Ook Daniel is zeer ervaren en is o.a. therapeut geweest bij de dames van FC Utrecht.

SV Odijk gaat voor een sportief en gezonde lifestyle voor haar leden. Met deze pilot hoopt SV Odijk te kunnen bijdragen aan een sportief en gezonde lifestyle.

Namens Amanda’s Sport en Lifestyle, Corpus O2 en SV Odijk

Amanda

Meer Nieuws

Beste SV Odijk lid, Het bestuur heeft het initiatief genomen om een tevredenheidsonderzoek uit te voeren onder haar leden en ouders van kinderen die lid zijn. Het bestuur wil graag zicht krijgen op hoe je over de vereniging denkt en wil graag input verkrijgen over wat beter kan. Dit doen wij aan de hand van verschillende stellingen en vragen. Je ku... Lees meer...
Voetbalschool Oranje De voetbalschool van Midden Nederland! Voetbalschool Oranje is één van de grootste, onafhankelijke en best gewaardeerde voetbalscholen van Midden Nederland met meer dan 150 potentiële topvoetballers, zowel jongens als meisjes! Al meerdere kinderen zijn doorgestroomd en/of hebben stage gelopen bij betaald voetbalclubs als FC... Lees meer...
“Geen vrijwilligers, geen voetbal”, dat was een van de onderwerpen in de Nieuwjaarsspeech van de voorzitter. De vele vacatures die bij SV Odijk open staan moeten worden ingevuld voor het behoud van de club. Daarom organiseren wij voor alle leden, vrijwilligers, supporters en bekenden de vrijwilligersavond om dit probleem bespreekbaar te maken.... Lees meer...
We zouden bijna vergeten dat er tussen de feesten in de kantine en het geweldige carnaval ook nog gevoetbald wordt bij SV Odijk. Met op 27 januari een aantal oefenwedstrijden en een beker wedstrijd voor de 17.1 toch nog een leuk voetbalprogramma waarin het de 17.1 helaas niet lukte om een ronde verder te bekeren op een toch nog gezellige voetbal za... Lees meer...
Beste lid van SV Odijk, Het bestuur nodigt u uit voor de bijzondere Algemene Leden Vergadering (ALV). Deze avond staat in het teken van de toekomst rondom het seniorenvoetbal bij SV Odijk op de zondag... Lees meer...
“Geen vrijwilligers, geen voetbal”, dat was één van de onderwerpen in de Nieuwjaarsspeech van de voorzitter. De vele vacatures die bij SV Odijk open staan moeten worden ingevuld voor het behoud... Lees meer...
Zaterdag 16 december is een installatieteam aan de slag gegaan met de losliggende audio kabels in de kantine. Vele jaren lagen deze kabels, voor het geluid, rommelig en los op het systeemplafond in de... Lees meer...
Afgelopen zondag was Coen van der Wind van XLvuurwerk.nl de balsponsor bij het eerste van SV Odijk. Vanzelfsprekend geldt: bedankt Coen. Het goede resultaat tegen VEP, maar ook het naderende einde van... Lees meer...
Hallo SV Odijkers, Mijn naam is Hans de Ligt, woonachtig in Cothen, getrouwd met Claudia en vader van 3 dochters. Ik ben internetondernemer en ben erg actief op het gebied van online reviews. Daarnaas... Lees meer...
Deze zomer heeft SV Odijk en CorpusO2 de handen in een geslagen. De grondlegger van Corpus O2 is Frans Helmer. Hij heeft een paramedische achtergrond en is een zeer ervaren en bedreven fysiotherapeut.... Lees meer...
Draag je Odijk en SV Odijk een warm hart toe? Wil je SV Odijk graag helpen in het zoeken, coördineren en begeleiden van zijn/haar vrijwilligers? Dan zijn wij op zoek naar jou! Wij zijn op zoek naar e... Lees meer...
Beste leden, De afgelopen tijd is het bestuur druk bezig geweest met uitzoeken hoe we bepaalde zaken kunnen verbeteren. Contributie innen is iets wat toch wel lastig is en ons veel tijd kost. Om dat o... Lees meer...
Woensdag 13 september is de KNVB pupillentrainer cursus bij Odijk van start gegaan met 15 deelnemers jeugd spelers evenals een aantal enthousiaste ouders. Onder leiding van oud international, speelste... Lees meer...
Vanaf aankomend seizoen gaan wij werken met het Mobiel Digitaal Wedstrijdformulier. Dit wordt een belangrijke veranderingen voor trainers, leiders, trainers onze gastheren/vrouwen etc. Hier vind je de... Lees meer...
Uitslagen, standen, programma’s, kleedkamerindelingen, man-of-the-match, wie rijdt er en in welke auto is er nog plek… en nog veel meer. Die gegevens vind je allemaal terug in de Voetbal.nl app. M... Lees meer...
Ook dit jaar is er weer een grote groep junioren van SV ODIJK die het spelregelbewijs gaat halen. Dit seizoen moeten voetballers geboren in het jaar 2000 het spelregelbewijs halen. Zij hebben tot 1 se... Lees meer...
Op woensdag 31 mei j.l. heeft SV Odijk zijn nieuwe trainer voor de JO19 vast gelegd voor het aankomende seizoen. Op de foto ziet u de verblijde voorzitter Vincent de Wit die gezamenlijk met de nieuwe... Lees meer...
Beste jeugdspelers van SV Odijk, Wij hopen dat iedereen een goede vakantie heeft gehad? De training voor de jeugd zullen starten vanaf dinsdag 15 augustus. Hieronder vind je het trainingsschema! Wij w... Lees meer...
Beste voetbalvrienden en vriendinnen, Ik hoop dat iedereen een goede vakantie heeft gehad en goed is uitgerust voor het nieuwe seizoen! Afgelopen jaar hebben wij een hoop kampioenen bij de jeugd van S... Lees meer...
Aan alle jeugd spelers SV Odijk Beste spelers, De afgelopen weken hebben we met diverse teams een leuk en spannend einde gehad aan een mooi en sportief voetbal seizoen 2016-2017. De Technische Commiss... Lees meer...
Dit zijn de kampioenen van dit seizoen: de JO9.1, JO11.1 en JO17! De JO9.1 was tevens finalist voor de KNVB beker. Namens het bestuur feliciteren wij deze toppers met het behalen van dit mooie resulta... Lees meer...
1. Naam? Tijn Feenstra 2. Leeftijd? 9 jaar. 3. Team? JO-10-1 4. Positie (voorkeur)? Verdediger. 5. Al gewonnen? Vorige week gewonnen met 7-2 van CDW. 6. School? De Nicolaasschool in groep 6 bij juf Ma... Lees meer...
Na de bekendmaking van Ton Grutes om niet verder te gaan met SV Odijk, is het bestuur opzoek gegaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Na een aantal gesprekken heeft Co Peek afgelopen week een contract get... Lees meer...