Amanda’s Sport en Lifestyle en Corpus O2 gaan preventief aan de slag voor SV Odijk

Vanaf het begin van seizoen 2017-2018 is SV Odijk een intensieve samenwerking aangegaan met Corpus O2 fysiotherapeut. Het aantal blessures bij de junioren (bovenbouw) als bij de senioren nam aanzienlijk toe. Op basis van de analyse van Corpus O2 heeft SV Odijk in samenspraak met Corpus O2 besloten om hiermee aan de slag te gaan. Uit de analyse van Corpus O2 bleek dat er onvoldoende gewerkt word aan de opbouw van de spiermassa bij de spelers waardoor de kans op blessures groter wordt. Hier moest dus actie op ondernomen worden.

Samenwerking tussen SV Odijk en Amanda’s Sport en Lifestyle

Amanda van Doorn, eigenaar van Amanda’s Sport en Lifestyle, vertelt waarom zij heeft gekozen om SV Odijk haar diensten aan te bieden: “Kracht en conditietraining zal ervoor zorgen dat elke speler meer van waarde zal zijn voor het team! Een fitte speler is een essentieel onderdeel voor goede voetbalprestaties.’’

Kracht en conditietraining leert het lichaam om zich te wapenen tegen de fysieke uitdagingen. De meeste winst is te behalen door het trainen van de grond motorische eigenschappen. Daarom zal de trainingen elke week in het teken staan van de grond motorische eigenschappen: uithoudingsvermogen, spierkracht, lenigheid, snelheid en coördinatie.

Om een gehele wedstrijd vol te houden heb je een goed uithoudingsvermogen nodig. Een voetballer is tijdens de wedstrijd constant in beweging, daarom gaan we tijdens de training trainen op tempowisselingen. Dat houdt in het afwisselen van duurwerk en sprintoefeningen. Het doel van de conditietraining is zorgen dat de voetballers minder snel vermoeide benen hebben en ook op het eind nog in staat zijn een sprint te trekken. Door een goed uithoudingsvermogen herstellen de mannen sneller.

In veel wedstrijdmomenten speelt kracht een rol. Dit komt bijvoorbeeld terug in het uitgooien van de bal, de bal snelheid meegeven en het beschermen van de bal. We gaan spierversterkende oefeningen doen met eigen lichaamsgewicht voor het gehele lichaam. Krachttraining zorgt voor het verminderen van blessures voor zowel het boven- als het onderlichaam.

We bouwen de conditionele en spierversterkende oefeningen langzaam op en stemmen ze af op de persoon. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de juiste houding tijdens het lopen en de spierversterkende oefeningen.

Door de mannen van SV Odijk fitter te maken zullen ze beter presteren tijdens de wedstrijd!

Frans Helmer, eigenaar van Corpus O2 en sinds 1984 fysiotherapeut, vertelt waarom hij gekozen heeft voor SV Odijk om zijn diensten aan te bieden: “Ik heb zelf gevoetbald in het Nederlands Medisch Team en behandel ook regelmatig spelers uit het Nederlandse topvoetbal. Hoe mooi is het om dan bij een kleine amateurclub mee te helpen om de spelers preventief gezond te houden, duidelijk te maken hoe het lichaam functioneert om zodoende blessures te voorkomen. Dat is onze missie!”. Ook Daniel is zeer ervaren en is o.a. therapeut geweest bij de dames van FC Utrecht.

SV Odijk gaat voor een sportief en gezonde lifestyle voor haar leden. Met deze pilot hoopt SV Odijk te kunnen bijdragen aan een sportief en gezonde lifestyle.

Namens Amanda’s Sport en Lifestyle, Corpus O2 en SV Odijk

Amanda

Meer Nieuws

Het op de been brengen van een vrouwenteam en vooral houden is voor kleinere verenigingen een grote uitdaging, deze week lees je in ’t Groentje/Bunniks Nieuws over de manier waarop Bunnik en Odijk dit aanpakken. Ook vind je er meer informatie over op de website www.svokrommerijnstreek.nl Onze tegenstander van vandaag (Zondag 14 Oktober) is zo’n... Lees meer...
De 3e competitie wedstrijd, thuis tegen gedeelde nummer 1 Hoogland VR3. Ook dit team had beide vorige wedstrijden gewonnen, met een indrukwekkend doelsaldo (13 voor en 1 tegen) Op doelsaldo dus op plek 1. Ook indrukwekkend was het aantal speelsters dat ze hadden meegenomen, 16 fitte speelsters, uit een selectie van 24! Dat is het voordeel van een v... Lees meer...
04 oktober 2018
Ook dit jaar doet SV Odijk mee met de Grote Club Actie. Het levert onze vereniging namelijk al jaren een leuk extraatje op. Klik hier voor meer informatie. De boekjes met loten zijn uitgedeeld aan jeugdspelers en de kans is groot dat ze bij jou aan de deur komen met het verzoek loten te kopen. Wij hopen van harte dat iedereen die deze vraag krijgt... Lees meer...
Zondag 30 september, een uitwedstrijd op het programma tegen Kampong, onze ‘bijna buren’ in Kampong, we hadden wel met de fiets kunnen gaan zo dichtbij en vooral met dat heerlijk weer. Heel wat anders dan die week ervoor, dus alle ingrediënten aanwezig voor een mooi pot voetbal. Vandaag het officiële competitie debuut van Conny, na 2 bekerwed... Lees meer...
Leden van de Rabobank kunnen SV Odijk steunen door op ons te stemmen tijdens de Rabobank Clubkas Campagne, want elke stem is geld waard. De opbrengst uit deze actie willen wij gebruiken voor de invest... Lees meer...
Beste lezers, onder de naam Bunnik Vrouwen 2, spelen wij deze competitie met een grote groep meiden van SV Odijk; Loïs, Carmel, Tessa, Michelle, Nienke, Ella en Sam speelden afgelopen seizoen nog in... Lees meer...
Vrijdag 16 november 2018 geeft Marco Kraats een fantastisch 10 jarig jubileum optreden met fantastische artiesten in Studio A12 in Bunnik. Hij roept SV Odijkers op hierbij aanwezig te zijn omdat het e... Lees meer...
Gisteren was de openingsdag 2018-2019. Vanaf 10.00 uur waren er volop activiteiten voor de jeugd met o.a. een springkussen, stormbaan en in de rust van het eerste latje trap door de jeugd. Vanaf 17.00... Lees meer...
Maandag 17 september gaat het kaartseizoen bij SV Odijk weer beginnen. Met klaverjassen en (bij voldoende deelname) jokeren. Maar liefst 28 competitieavonden + speciale avonden. Als je 15 competitieav... Lees meer...
SV Odijk is op zoek naar jou!!! Kom jij ons helpen? Klik op de volgende link voor een belangrijke boodschap voor jou: https://youtu.be/HbgxKGsNuBo. Bij SV Odijk zijn er de volgende vacatures: Scheidsr... Lees meer...
Bijgaand het vrijwilligersschema voor de periode september tot en met december. De rood gedrukte data zijn thuiswedstrijden van het 1e elftal. Wij vragen iedereen het schema goed door te kijken en te... Lees meer...
Afgelopen seizoen hebben we jullie regelmatig geïnformeerd over onze ambitie om vrouwenvoetbal een structurele plek binnen onze vereniging te geven. Na gesprekken met diverse verenigingen, de KNVB en... Lees meer...
Vanaf 16 augustus is Fysiotherapie CorpusO2 weer elke maandag- en donderdagavond aanwezig van 18.45 uur tot 20:00 voor zowel jeugd als senioren. Lees meer...
Op zaterdag 11 augustus om 12.00 uur hervat de selectie van SV Odijk de trainingen in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Een aantal nieuwe gezichten zijn de selectie komen versterken, zowel vanuit d... Lees meer...
Zoals eerder is aangekondigd is het Sporthuis vandaag gestart met de renovatie van het trainingsveld – Veld 2. Wij informeren jullie over de planning omdat het namelijk impact heeft op de trainingen... Lees meer...
Heren 3 heeft zaterdag 20 mei op een volgepakt en zonnig sportpark met 7-0 overtuigend gewonnen van VSC en is daarmee zeker van het kampioenschap. Na afloop bleef het nog lang gezellig met een zwembad... Lees meer...
Een vooraanstaand persoon binnen SV Odijk vroeg mij of ik een stukje wilde schrijven over ons team. Normaal ben ik niet zo snel met reageren via de app, maar voor ik het wist had ik op verzenden gedru... Lees meer...
Wat ging eraan vooraf? Op 31 maart 2018 kwam het volgende bericht naar buiten: Kunstgras trainingsveldEind april wordt duidelijk of we de financiering van het kunstgras trainingsveld rond krijgen. Dat... Lees meer...
Maandag 14 mei start het Sporthuis met de renovatie van veld 2 bij SV Odijk. Dit betekent dat er hier en daar wat geschoven wordt met wedstrijden en de aanvangstijden. Tevens zal veld 1 omgebouwd moet... Lees meer...
Vanaf het seizoen 2018-2019 gaan ook de senioren van SV Odijk op zaterdag voetballen. Zaterdag voetbal is een item wat al jaren speelt onder de senioren dit seizoen is tijdens de ALV gehoor aan dit ve... Lees meer...
Elk jaar zo rond deze tijd, praten we binnen SV Odijk over het nieuwe seizoen. Net zoals bij veel andere verenigingen lukt het met een beetje (door)schuiven altijd weer om de diverse leeftijdscategori... Lees meer...
Zondag 15 april 2018 tekende Co Peek een contract met SV Odijk als hoofdtrainer voor het jaar 2017 - 2018. Na evaluatie bleek dat het seizoen tot dusver voor beide partijen naar tevredenheid was verlo... Lees meer...