Amanda’s Sport en Lifestyle en Corpus O2 gaan preventief aan de slag voor SV Odijk

Vanaf het begin van seizoen 2017-2018 is SV Odijk een intensieve samenwerking aangegaan met Corpus O2 fysiotherapeut. Het aantal blessures bij de junioren (bovenbouw) als bij de senioren nam aanzienlijk toe. Op basis van de analyse van Corpus O2 heeft SV Odijk in samenspraak met Corpus O2 besloten om hiermee aan de slag te gaan. Uit de analyse van Corpus O2 bleek dat er onvoldoende gewerkt word aan de opbouw van de spiermassa bij de spelers waardoor de kans op blessures groter wordt. Hier moest dus actie op ondernomen worden.

Samenwerking tussen SV Odijk en Amanda’s Sport en Lifestyle

Amanda van Doorn, eigenaar van Amanda’s Sport en Lifestyle, vertelt waarom zij heeft gekozen om SV Odijk haar diensten aan te bieden: “Kracht en conditietraining zal ervoor zorgen dat elke speler meer van waarde zal zijn voor het team! Een fitte speler is een essentieel onderdeel voor goede voetbalprestaties.’’

Kracht en conditietraining leert het lichaam om zich te wapenen tegen de fysieke uitdagingen. De meeste winst is te behalen door het trainen van de grond motorische eigenschappen. Daarom zal de trainingen elke week in het teken staan van de grond motorische eigenschappen: uithoudingsvermogen, spierkracht, lenigheid, snelheid en coördinatie.

Om een gehele wedstrijd vol te houden heb je een goed uithoudingsvermogen nodig. Een voetballer is tijdens de wedstrijd constant in beweging, daarom gaan we tijdens de training trainen op tempowisselingen. Dat houdt in het afwisselen van duurwerk en sprintoefeningen. Het doel van de conditietraining is zorgen dat de voetballers minder snel vermoeide benen hebben en ook op het eind nog in staat zijn een sprint te trekken. Door een goed uithoudingsvermogen herstellen de mannen sneller.

In veel wedstrijdmomenten speelt kracht een rol. Dit komt bijvoorbeeld terug in het uitgooien van de bal, de bal snelheid meegeven en het beschermen van de bal. We gaan spierversterkende oefeningen doen met eigen lichaamsgewicht voor het gehele lichaam. Krachttraining zorgt voor het verminderen van blessures voor zowel het boven- als het onderlichaam.

We bouwen de conditionele en spierversterkende oefeningen langzaam op en stemmen ze af op de persoon. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de juiste houding tijdens het lopen en de spierversterkende oefeningen.

Door de mannen van SV Odijk fitter te maken zullen ze beter presteren tijdens de wedstrijd!

Frans Helmer, eigenaar van Corpus O2 en sinds 1984 fysiotherapeut, vertelt waarom hij gekozen heeft voor SV Odijk om zijn diensten aan te bieden: “Ik heb zelf gevoetbald in het Nederlands Medisch Team en behandel ook regelmatig spelers uit het Nederlandse topvoetbal. Hoe mooi is het om dan bij een kleine amateurclub mee te helpen om de spelers preventief gezond te houden, duidelijk te maken hoe het lichaam functioneert om zodoende blessures te voorkomen. Dat is onze missie!”. Ook Daniel is zeer ervaren en is o.a. therapeut geweest bij de dames van FC Utrecht.

SV Odijk gaat voor een sportief en gezonde lifestyle voor haar leden. Met deze pilot hoopt SV Odijk te kunnen bijdragen aan een sportief en gezonde lifestyle.

Namens Amanda’s Sport en Lifestyle, Corpus O2 en SV Odijk

Amanda

Meer Nieuws

Afgelopen seizoen hebben we jullie regelmatig geïnformeerd over onze ambitie om vrouwenvoetbal een structurele plek binnen onze vereniging te geven. Na gesprekken met diverse verenigingen, de KNVB en speelsters zelf, zijn we er van overtuigd dat dit in de vorm van een SVO gegoten moet worden, wat dit precies inhoudt kun je lezen op deze website (w... Lees meer...
Vanaf 16 augustus is Fysiotherapie CorpusO2 weer elke maandag- en donderdagavond aanwezig van 18.45 uur tot 20:00 voor zowel jeugd als senioren. Lees meer...
Op zaterdag 11 augustus om 12.00 uur hervat de selectie van SV Odijk de trainingen in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Een aantal nieuwe gezichten zijn de selectie komen versterken, zowel vanuit de jeugd als van buiten Odijk. De trainingen zijn op maandag en donderdag. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit:18-08 uitwedstrijd tegen Rhelico om... Lees meer...
Zoals eerder is aangekondigd is het Sporthuis vandaag gestart met de renovatie van het trainingsveld – Veld 2. Wij informeren jullie over de planning omdat het namelijk impact heeft op de trainingen. Wij vragen jullie dit ook te delen binnen jullie team met daarbij de opmerking dat het NIET de bedoeling is dat er tijdens de deze werkzaamheden en... Lees meer...
Heren 3 heeft zaterdag 20 mei op een volgepakt en zonnig sportpark met 7-0 overtuigend gewonnen van VSC en is daarmee zeker van het kampioenschap. Na afloop bleef het nog lang gezellig met een zwembad... Lees meer...
Een vooraanstaand persoon binnen SV Odijk vroeg mij of ik een stukje wilde schrijven over ons team. Normaal ben ik niet zo snel met reageren via de app, maar voor ik het wist had ik op verzenden gedru... Lees meer...
Wat ging eraan vooraf? Op 31 maart 2018 kwam het volgende bericht naar buiten: Kunstgras trainingsveldEind april wordt duidelijk of we de financiering van het kunstgras trainingsveld rond krijgen. Dat... Lees meer...
Maandag 14 mei start het Sporthuis met de renovatie van veld 2 bij SV Odijk. Dit betekent dat er hier en daar wat geschoven wordt met wedstrijden en de aanvangstijden. Tevens zal veld 1 omgebouwd moet... Lees meer...
Vanaf het seizoen 2018-2019 gaan ook de senioren van SV Odijk op zaterdag voetballen. Zaterdag voetbal is een item wat al jaren speelt onder de senioren dit seizoen is tijdens de ALV gehoor aan dit ve... Lees meer...
Elk jaar zo rond deze tijd, praten we binnen SV Odijk over het nieuwe seizoen. Net zoals bij veel andere verenigingen lukt het met een beetje (door)schuiven altijd weer om de diverse leeftijdscategori... Lees meer...
Zondag 15 april 2018 tekende Co Peek een contract met SV Odijk als hoofdtrainer voor het jaar 2017 - 2018. Na evaluatie bleek dat het seizoen tot dusver voor beide partijen naar tevredenheid was verlo... Lees meer...
SV Odijk heeft dringend behoefte aan een vrijwilliger die de scheidsrechterscoördinator-taken voor haar/zijn rekening neemt! Als SV Odijk niet op korte termijn een vrijwilliger vindt die de taken van... Lees meer...
Start verbeteren sportpark Deze zomer gaat Sporthuis Bunnik ons tweede veld renoveren. De gemeente heeft een krediet beschikbaar gesteld voor verschillende werkzaamheden in de hele gemeente. Daar zit... Lees meer...
Eindelijk was het zover, de beloning voor het team dat de meeste loten van de Grote Club Actie verkocht. Team JO9-3 is met afstand de winnaar en is daarom vorige week zaterdag door de vereniging getra... Lees meer...
Het voetbal seizoen is bijna ten einde, maar jammer genoeg hebben we ook echte verliezers. Afgelopen donderdagavond is wederom diefstal van allerlei spullen uit de kleedkamers geconstateerd. Wij roepe... Lees meer...
Beste SV Odijk lid, Het bestuur heeft het initiatief genomen om een tevredenheidsonderzoek uit te voeren onder haar leden en ouders van kinderen die lid zijn. Het bestuur wil graag zicht krijgen op ho... Lees meer...
We zouden bijna vergeten dat er tussen de feesten in de kantine en het geweldige carnaval ook nog gevoetbald wordt bij SV Odijk. Met op 27 januari een aantal oefenwedstrijden en een beker wedstrijd vo... Lees meer...
Zaterdag 16 december is een installatieteam aan de slag gegaan met de losliggende audio kabels in de kantine. Vele jaren lagen deze kabels, voor het geluid, rommelig en los op het systeemplafond in de... Lees meer...
Hallo SV Odijkers, Mijn naam is Hans de Ligt, woonachtig in Cothen, getrouwd met Claudia en vader van 3 dochters. Ik ben internetondernemer en ben erg actief op het gebied van online reviews. Daarnaas... Lees meer...
Deze zomer heeft SV Odijk en CorpusO2 de handen in een geslagen. De grondlegger van Corpus O2 is Frans Helmer. Hij heeft een paramedische achtergrond en is een zeer ervaren en bedreven fysiotherapeut.... Lees meer...
Draag je Odijk en SV Odijk een warm hart toe? Wil je SV Odijk graag helpen in het zoeken, coördineren en begeleiden van zijn/haar vrijwilligers? Dan zijn wij op zoek naar jou! Wij zijn op zoek naar e... Lees meer...
Beste leden, De afgelopen tijd is het bestuur druk bezig geweest met uitzoeken hoe we bepaalde zaken kunnen verbeteren. Contributie innen is iets wat toch wel lastig is en ons veel tijd kost. Om dat o... Lees meer...
Woensdag 13 september is de KNVB pupillentrainer cursus bij Odijk van start gegaan met 15 deelnemers jeugd spelers evenals een aantal enthousiaste ouders. Onder leiding van oud international, speelste... Lees meer...
Vanaf aankomend seizoen gaan wij werken met het Mobiel Digitaal Wedstrijdformulier. Dit wordt een belangrijke veranderingen voor trainers, leiders, trainers onze gastheren/vrouwen etc. Hier vind je de... Lees meer...