Amanda’s Sport en Lifestyle en Corpus O2 gaan preventief aan de slag voor SV Odijk

Vanaf het begin van seizoen 2017-2018 is SV Odijk een intensieve samenwerking aangegaan met Corpus O2 fysiotherapeut. Het aantal blessures bij de junioren (bovenbouw) als bij de senioren nam aanzienlijk toe. Op basis van de analyse van Corpus O2 heeft SV Odijk in samenspraak met Corpus O2 besloten om hiermee aan de slag te gaan. Uit de analyse van Corpus O2 bleek dat er onvoldoende gewerkt word aan de opbouw van de spiermassa bij de spelers waardoor de kans op blessures groter wordt. Hier moest dus actie op ondernomen worden.

Samenwerking tussen SV Odijk en Amanda’s Sport en Lifestyle

Amanda van Doorn, eigenaar van Amanda’s Sport en Lifestyle, vertelt waarom zij heeft gekozen om SV Odijk haar diensten aan te bieden: “Kracht en conditietraining zal ervoor zorgen dat elke speler meer van waarde zal zijn voor het team! Een fitte speler is een essentieel onderdeel voor goede voetbalprestaties.’’

Kracht en conditietraining leert het lichaam om zich te wapenen tegen de fysieke uitdagingen. De meeste winst is te behalen door het trainen van de grond motorische eigenschappen. Daarom zal de trainingen elke week in het teken staan van de grond motorische eigenschappen: uithoudingsvermogen, spierkracht, lenigheid, snelheid en coördinatie.

Om een gehele wedstrijd vol te houden heb je een goed uithoudingsvermogen nodig. Een voetballer is tijdens de wedstrijd constant in beweging, daarom gaan we tijdens de training trainen op tempowisselingen. Dat houdt in het afwisselen van duurwerk en sprintoefeningen. Het doel van de conditietraining is zorgen dat de voetballers minder snel vermoeide benen hebben en ook op het eind nog in staat zijn een sprint te trekken. Door een goed uithoudingsvermogen herstellen de mannen sneller.

In veel wedstrijdmomenten speelt kracht een rol. Dit komt bijvoorbeeld terug in het uitgooien van de bal, de bal snelheid meegeven en het beschermen van de bal. We gaan spierversterkende oefeningen doen met eigen lichaamsgewicht voor het gehele lichaam. Krachttraining zorgt voor het verminderen van blessures voor zowel het boven- als het onderlichaam.

We bouwen de conditionele en spierversterkende oefeningen langzaam op en stemmen ze af op de persoon. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de juiste houding tijdens het lopen en de spierversterkende oefeningen.

Door de mannen van SV Odijk fitter te maken zullen ze beter presteren tijdens de wedstrijd!

Frans Helmer, eigenaar van Corpus O2 en sinds 1984 fysiotherapeut, vertelt waarom hij gekozen heeft voor SV Odijk om zijn diensten aan te bieden: “Ik heb zelf gevoetbald in het Nederlands Medisch Team en behandel ook regelmatig spelers uit het Nederlandse topvoetbal. Hoe mooi is het om dan bij een kleine amateurclub mee te helpen om de spelers preventief gezond te houden, duidelijk te maken hoe het lichaam functioneert om zodoende blessures te voorkomen. Dat is onze missie!”. Ook Daniel is zeer ervaren en is o.a. therapeut geweest bij de dames van FC Utrecht.

SV Odijk gaat voor een sportief en gezonde lifestyle voor haar leden. Met deze pilot hoopt SV Odijk te kunnen bijdragen aan een sportief en gezonde lifestyle.

Namens Amanda’s Sport en Lifestyle, Corpus O2 en SV Odijk

Amanda

Meer Nieuws

Al sinds 1 januari 2014 is de wettelijke leeftijdsgrens voor alcohol verhoogd van 16 naar 18 jaar. Dit houdt in dat in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk geen alcohol mag worden verkocht aan jongeren onder 18 jaar. Wie zelf onder 18 jaar is, mag ook geen alcohol bij zich hebben of drinken in de kantine en/of op het sportcomplex van S... Lees meer...
Hierbij de definitieve uitslag en eindstand na de poulewedstrijden. De finaledag wordt gehouden op zondag 24 februari 2019. Lees meer...
Goedendag lezers, hier schrijft uw Razende Reporter Hans van Wees. Afgelopen vrijdagavond werd ik, tijdens de 1e Club van 100 avond, door aanleiding van een prachtig compliment, gevraagd of ik weer eens een stukje wilde schrijven over voetbal in de meest pure vorm. Dit compliment kwam van dhr. Theo van Vliet, vader van onze Rocco, opa van Mike en J... Lees meer...
27 december 2018
Deze week hebben wij het project kunstgras-Odijk in onze ogen pas echt afgerond. Zoals wij bij de opening van het Jumbo kunstgrasveld beloofden zouden Sporthuis Bunnik en Reinaerde Groendiensten de vereniging twee bomen aanbieden bij de entree van de kantine. Daar zijn naast de trap twee prachtige plekken die – eigenlijk al veel te lang – saai... Lees meer...
Na een zeer spannende strijd is het de jongens van SV Odijk JO10-1 gelukt om de bekerwedstrijd tegen DEV Doorn in het voordeel van de thuisploeg te beslechten. Odijk begon aarzelend tegen deze, techni... Lees meer...
Kom klaverjassen of jokeren op vrijdag 28 december! Er zijn weer vele (oliebollen)prijzen te winnen en er is natuurlijk ook een loterij. Wij zijn er vanaf 19.30 uur. Prijs €3,50 (incl. koffie/thee).... Lees meer...
Een drukke week voor ons team, afgelopen Donderdag een oefenwedstrijd tegen ’t Goy, gevolgd door een fotoshoot op Zaterdag (promotie vrouwenvoetbal in de Krommerijnstreek) en Zondagochtend een door... Lees meer...
Afgelopen week kon er al gevierd worden dat het team JO19.1 kampioen is geworden in de Najaarscompetitie, deze week is het weer feest met nog twee huldigingen! Het team JO10.1 is overtuigend kampioen... Lees meer...
“Motto van vrouwen 2: Schiet ze tussen de palen!” Na het ‘debacle’ van vorige week bij Domstad, waar we overigens officieel protest hebben aangetekend bij de KNVB, nu weer een lekker thuisweds... Lees meer...
Verslag Domstad Majella VR1 – Bunnik VR2 Vandaag stond een zeer belangrijke wedstrijd op het programma, beide ploegen hebben 18 punten, waarbij tegenstander Domstad 7 wedstrijden nodig had en wij 8.... Lees meer...
Bij FC Odijk voetbalt JO10-1 na vandaag in een compleet nieuw tenue, uitgereikt door een nieuwe sponsor, IPLogic.nl - IT CONSULTANCY. Een bijzondere gebeurtenis voor dit team van 8 jongens. En ook dik... Lees meer...
Deelnemers aan de wekelijkse kaartavond bij SV Odijk zijn twee dagen uit gegaan. Met een touringcar naar een hotel in Almen bij Zutphen. Het werd een grote verrassingstocht zowel in het hotel als onde... Lees meer...
Wedstrijdverslag SVO Krommerijn Stars – ’t Goy MO17/19/VR1 mix Woensdagavond 21 november stond een bijzondere oefenwedstrijd gepland in Odijk. Onze eigen Odijk meiden, momenteel ondergebracht bij... Lees meer...
We zijn bezig aan een goede reeks met ons team, in de wetenschap dat vandaag de nummer 1 en nummer 2 (500 meter verderop) tegen elkaar speelden, wellicht nog een plekje omhoog. Aangekomen bij Sporting... Lees meer...
Lustrumkaartavond - Maandag 19 november om 20.00 uur (inschrijving vanaf 19.30 uur) Kom je ook gezellig klaverjassen of jokeren bij de Lustrumkaartavond in de kantine van SV Odijk? Er zijn vele prijze... Lees meer...
Competitie wedstrijd nummer 7 van dit seizoen, zo langzaam aan wordt duidelijk wie er bovenin meedraaien en winst zou ons steviger in de top 5 plaatsen. Op papier zou dat moeten lukken tegen Zwaluwen,... Lees meer...
Vanmiddag, 4 november, een echte vrouwen voetbalmiddag. Met maar liefst 2 belangrijke thuiswedstrijden voor Bunnik. Allereerst was daar de wedstrijd voor Bunnik vrouwen 1, net gepromoveerd naar de 2e... Lees meer...
Supergewone Mensen Gezocht is een campagne van Pleegzorg Nederland, met als doel om nieuwe pleegouders te werven. Lees hier waarom. SV Odijk werkt graag mee aan ‘doneer je sporthek’. Meer informat... Lees meer...
Ondanks de wintertijd, voelde het vandaag nog steeds erg vroeg, half 11 stonden we op het veld in Amersfoort, onze 2 geblesseerde speelsters die ons kwamen aanmoedigen (Tessa en Sam) waren nog niet he... Lees meer...
Helaas zitten we niet meer in de beker, dus afgelopen weekend voor de meeste van ons geen voetbal. Ella en Mayon waren echter gevraagd voor Vrouwen 1 van Bunnik en zij mochten mee naar Wormer waar hel... Lees meer...
Het op de been brengen van een vrouwenteam en vooral houden is voor kleinere verenigingen een grote uitdaging, deze week lees je in ’t Groentje/Bunniks Nieuws over de manier waarop Bunnik en Odijk d... Lees meer...
De 3e competitie wedstrijd, thuis tegen gedeelde nummer 1 Hoogland VR3. Ook dit team had beide vorige wedstrijden gewonnen, met een indrukwekkend doelsaldo (13 voor en 1 tegen) Op doelsaldo dus op ple... Lees meer...
Ook dit jaar doet SV Odijk mee met de Grote Club Actie. Het levert onze vereniging namelijk al jaren een leuk extraatje op. Klik hier voor meer informatie. De boekjes met loten zijn uitgedeeld aan jeu... Lees meer...
Zondag 30 september, een uitwedstrijd op het programma tegen Kampong, onze ‘bijna buren’ in Kampong, we hadden wel met de fiets kunnen gaan zo dichtbij en vooral met dat heerlijk weer. Heel wat an... Lees meer...