Amanda’s Sport en Lifestyle en Corpus O2 gaan preventief aan de slag voor SV Odijk

Vanaf het begin van seizoen 2017-2018 is SV Odijk een intensieve samenwerking aangegaan met Corpus O2 fysiotherapeut. Het aantal blessures bij de junioren (bovenbouw) als bij de senioren nam aanzienlijk toe. Op basis van de analyse van Corpus O2 heeft SV Odijk in samenspraak met Corpus O2 besloten om hiermee aan de slag te gaan. Uit de analyse van Corpus O2 bleek dat er onvoldoende gewerkt word aan de opbouw van de spiermassa bij de spelers waardoor de kans op blessures groter wordt. Hier moest dus actie op ondernomen worden.

Samenwerking tussen SV Odijk en Amanda’s Sport en Lifestyle

Amanda van Doorn, eigenaar van Amanda’s Sport en Lifestyle, vertelt waarom zij heeft gekozen om SV Odijk haar diensten aan te bieden: “Kracht en conditietraining zal ervoor zorgen dat elke speler meer van waarde zal zijn voor het team! Een fitte speler is een essentieel onderdeel voor goede voetbalprestaties.’’

Kracht en conditietraining leert het lichaam om zich te wapenen tegen de fysieke uitdagingen. De meeste winst is te behalen door het trainen van de grond motorische eigenschappen. Daarom zal de trainingen elke week in het teken staan van de grond motorische eigenschappen: uithoudingsvermogen, spierkracht, lenigheid, snelheid en coördinatie.

Om een gehele wedstrijd vol te houden heb je een goed uithoudingsvermogen nodig. Een voetballer is tijdens de wedstrijd constant in beweging, daarom gaan we tijdens de training trainen op tempowisselingen. Dat houdt in het afwisselen van duurwerk en sprintoefeningen. Het doel van de conditietraining is zorgen dat de voetballers minder snel vermoeide benen hebben en ook op het eind nog in staat zijn een sprint te trekken. Door een goed uithoudingsvermogen herstellen de mannen sneller.

In veel wedstrijdmomenten speelt kracht een rol. Dit komt bijvoorbeeld terug in het uitgooien van de bal, de bal snelheid meegeven en het beschermen van de bal. We gaan spierversterkende oefeningen doen met eigen lichaamsgewicht voor het gehele lichaam. Krachttraining zorgt voor het verminderen van blessures voor zowel het boven- als het onderlichaam.

We bouwen de conditionele en spierversterkende oefeningen langzaam op en stemmen ze af op de persoon. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de juiste houding tijdens het lopen en de spierversterkende oefeningen.

Door de mannen van SV Odijk fitter te maken zullen ze beter presteren tijdens de wedstrijd!

Frans Helmer, eigenaar van Corpus O2 en sinds 1984 fysiotherapeut, vertelt waarom hij gekozen heeft voor SV Odijk om zijn diensten aan te bieden: “Ik heb zelf gevoetbald in het Nederlands Medisch Team en behandel ook regelmatig spelers uit het Nederlandse topvoetbal. Hoe mooi is het om dan bij een kleine amateurclub mee te helpen om de spelers preventief gezond te houden, duidelijk te maken hoe het lichaam functioneert om zodoende blessures te voorkomen. Dat is onze missie!”. Ook Daniel is zeer ervaren en is o.a. therapeut geweest bij de dames van FC Utrecht.

SV Odijk gaat voor een sportief en gezonde lifestyle voor haar leden. Met deze pilot hoopt SV Odijk te kunnen bijdragen aan een sportief en gezonde lifestyle.

Namens Amanda’s Sport en Lifestyle, Corpus O2 en SV Odijk

Amanda

Meer Nieuws

SV Odijk is komend seizoen op zoek naar een vaste grensrechter voor het eerste elftal. Of zoals dat tegenwoordig zo mooi heet: assistent scheidsrechter. Je speelt een cruciale rol en bent onderdeel van een een leuk en jong selectieteam. We spelen 24 wedstrijden tussen september en eind mei en zijn rond alle feestdagen meestal vrij van wedstrijden.... Lees meer...
14 juni 2019
Met het einde van het seizoen zullen ook onze grasvelden weer in onderhoud gaan. Zie hieronder het renovatieschema voor de komende periode. Kolom 1: onderwerp. Kolom 2: aantal dagen dat het veld/doel eruit ligt. Kolom 3: datum dat het veld/doel eruit gaat. Kolom 4: datum dat het veld/doel weer beschikbaar komt. Als de velden/doelen daadwerkelijk we... Lees meer...
Hoi sportvriend, Wij hebben goed nieuws. Vanaf vandaag is het mogelijk om via onze vereniging een Weekendjeweg.nl cadeaukaart aan te schaffen. 12% Van deze kaart wordt automatisch gedoneerd aan onze club. Dus door deze kaart aan te schaffen, kun je iemand een leuk cadeautje geven en tegelijkertijd jouw club steunen! De kaart is leuk om aan het eind... Lees meer...
Utrechtse Eredivisionist geeft regionale amateurvoetbal een nieuwe boost. Met maar liefst 50 amateurclubs, waaronder SV Odijk, uit de regio Utrecht heeft FC Utrecht donderdagavond een nieuwe overeenkomst gesloten. De Utrechtse Eredivisionist geeft daarmee het regionale amateurvoetbal een nieuwe boost. “FC Utrecht gelooft in de kracht van de regio... Lees meer...
Het team JO10-1 heeft dit seizoen wederom afgesloten met het Periodekampioenschap. Ook dat ze, na de winterstop, een klasse hoger waren gaan spelen heeft de mannen niet weerhouden om bovenaan te eindi... Lees meer...
Zondag 19 mei, 3 uur in de middag, was het dan eindelijk zover. De Ajax Vrouwen Clinic verzorgt door (oud) speelsters en trainster van de Ajax Vrouwen op het terrein van Bunnik’73. Een prachtige zon... Lees meer...
Vorig jaar heeft de Grote Club Actie SV Odijk weer een leuk extraatje opgeleverd dat, zoals altijd wordt besteed aan jeugd gerelateerde zaken. In 2018 zijn de meeste loten verkocht door team JO9-2. Ge... Lees meer...
Komend weekend kan het eerste team van SV Odijk deelname afdwingen aan de nacompetitie. De laatste zes wedstrijden werden winnend afgesloten en er is nog eentje nodig! Aanstaande zaterdag kan bij wins... Lees meer...
Op 22 juni organiseert SV Odijk haar 5e editie van het gezelligheidstoernooi. Een super leuk toernooi waar gezelligheid en plezier voorop staat! Het toernooi is voor volwassen en zal gespeelde worden... Lees meer...
Eindelijk, het is zover! De besturen van SV Odijk en Bunnik’73 hebben overeenstemming bereikt om gezamenlijk een 3e vereniging op te richting die geheel in het teken staat van meisjes en vrouwenvoet... Lees meer...
14 april 2019, stond met hoofdletters in mijn agenda genoteerd. We zouden die dag spelen in mijn eigen woonplaats, Cothen tegen mijn ‘oude’ club S.V.F. De punten zouden we zeker niet cadeau hebben... Lees meer...
Zondag 31 maart, vroeg uit de veren want om half 10 vertrokken we naar Hercules vrouwen 1. En ja, gevoelsmatig nog een uurtje vroeger, maar eerlijk is eerlijk, iedereen stond keurig netjes op mij te w... Lees meer...
Zondag 24 maart, mochten wij naar Elinkwijk in Utrecht. Vanwege de treurige gebeurtenis afgelopen week, hielden we voor de wedstrijd een minuut stilte. Vandaag het debuut van Melissa, die weer lekker... Lees meer...
Vandaag AFC Quick op bezoek, hier hadden we nog wat recht te zetten (uit 3-1 verloren) dus dat beloofde een spannende pot te worden. Ook omdat zij 1 plaats onder ons stonden met 2 punten minder. Verli... Lees meer...
Een onstuimig weekend, dat is nog zachtjes uitgedrukt als we kijken naar de weersomstandigheden waaronder er gevoetbald moest worden. Vrouwen 1 trapte ’s ochtends af in Bunnik, waar naast een enorme... Lees meer...
Zondag 17 februari, competitie wedstrijd nummer 13, betekent dat we op de helft van de competitie zijn. Vorige week werd de uitwedstrijd tegen Schalkwijk afgelast en ook uitwedstrijden KVVA en Hercule... Lees meer...
Jorick Straatman, zoon van oud voorzitter SV Odijk Jeroen Straatman, tevens (oud)lid, is sportcoach van het jaar in Utrecht geworden. Daar is SV Odijk best trots op. Zie ook https://sportprijs-utrecht... Lees meer...
Woensdag 6 februari hebben we een wedstrijd gespeeld tegen Sporting ’70 Vr5. Deze wedstrijd stond eigenlijk op het programma voor afgelopen Zondag, maar de vrijdagavond daarvoor kregen we het verzoe... Lees meer...
Lijkt het je een uitdaging om jeugdspelers te trainen? En kan je daarbij je enthousiasme voor het spelletje overbrengen? Als het antwoord op beide vragen 'ja' is, dan is de cursus Juniorentrainer éch... Lees meer...
Voetbal ⚽️ SV Odijk steunt Sjors Sportief! Iedereen (meisjes/jongens) zijn van harte welkom om een keer GRATIS mee te trainen bij een van de gezelligste teams van SV Odijk. Wil jij een keer GRATIS... Lees meer...
Ja, u leest het goed, deze keer een WEEKverslag in plaats van het welkbekende wedstrijdverslag van onze Bunnik Vrouwen 2. Waarom? Om u een kijkje te geven wat er rondom dit vrouwenteam op dit moment a... Lees meer...
Al sinds 1 januari 2014 is de wettelijke leeftijdsgrens voor alcohol verhoogd van 16 naar 18 jaar. Dit houdt in dat in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk geen alcohol mag worden verkoch... Lees meer...
Hierbij de definitieve uitslag en eindstand na de poulewedstrijden. De finaledag wordt gehouden op zondag 24 februari 2019. Lees meer...