Al sinds 1 januari 2014 is de wettelijke leeftijdsgrens voor alcohol verhoogd van 16 naar 18 jaar. Dit houdt in dat in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk geen alcohol mag worden verkocht aan jongeren onder 18 jaar. Wie zelf onder 18 jaar is, mag ook geen alcohol bij zich hebben of drinken in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk. Voor alle duidelijkheid: het sportcomplex van SV Odijk is een openbare ruimte, evenals de kantine.

De gemeente Bunnik controleert of SV Odijk zich aan de wetgeving omtrent het alcoholverbod voor jongeren onder 18 jaar houdt. SV Odijk kan een boete krijgen als er toch alcohol verkocht wordt aan leden en/of bezoekers onder 18 jaar. Bij herhaalde overtreding kan de gemeente de horecavergunning zelfs intrekken en ook vanuit de KNVB kunnen sancties worden opgelegd. Ook kunnen jongeren onder 18 jaar die op het terrein of in het gebouw van SV Odijk alcohol bij zich hebben (in een open of gesloten fles of blikje) een boete krijgen. Zij hebben dan alcohol in hun bezit en dat is strafbaar onder 18 jaar.

Alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar
Het alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar houdt het volgende in:

  • Leden of bezoekers onder 18 jaar, mogen geen alcohol aan de bar kopen, bij zich hebben of drinken in de kantine en/of op het sportcomplex van SV Odijk;
  • Er wordt geen alcohol geschonken aan leden of bezoekers jonger dan 18 jaar. Bij twijfel over leeftijd zullen onze barmedewerkers vragen naar een ID-bewijs;
  • Het zelf meenemen naar het sportcomplex van alcoholische dranken door jongeren onder 18 jaar is niet toegestaan;
  • Het is niet toegestaan dat jongeren onder 18 jaar onder invloed van alcohol op het sportcomplex van SV Odijk verschijnen (het zogenaamde thuis indrinken);
  • Een volwassene of een jongere boven 18 jaar mag geen alcohol kopen aan de bar of meebrengen naar het sportcomplex om dit door te geven aan een jongere die nog geen 18 jaar is.

Achtergrond
De reden dat de overheid het strafbaar heeft gesteld dat aan jongeren onder de 18 jaar alcohol wordt verkocht en dat jongeren strafbaar zijn indien zij in het openbaar alcohol nuttigen, is om jongeren te beschermen tegen de schadelijke gevolgen van alcohol. De hersenen van jongeren zijn nog in ontwikkeling en alcohol kan de opbouw van de hersenen beschadigen. Tevens wil de overheid overlast terugdringen die drinkende jongeren kunnen veroorzaken.

De bal inkoppen met z’n allen

De bestuursleden Kees Vermeulen en Hans de Ligt willen medio Januari starten met het gesprek over dit onderwerp met JO19 en JO17. Coaches van deze teams zullen verzocht worden hierbij aan te sluiten.

SV Odijk onderzoekt ook naar de mogelijkheid om een avond te organiseren waar we alle ouders, coaches en vrijwilligers voor willen uitnodigen. Samen met deskundigheid van buiten kunnen we dan in gesprek over de gevaren van drugs en alcohol. Hoe je afspraken maakt en vooral over wat de rol is van iedereen aan tafel. We kunnen dan in gesprek met elkaar over o.a. de vraag waar de rol van de voetbalvereniging eindigt en waar de rol van de ouders begint? Hoe dan ook, iedereen heeft een rol!

Tenslotte
SV Odijk moet zich uiteraard aan de wetgeving houden en onderschrijft dan ook het zogenaamde nix18 beleid. Het bestuur van SV Odijk kan in het geval leden zich niet aan het “alcoholbeleid SV Odijk onder 18 jaar” houden, in voorkomend geval een sanctie opleggen, variërend van een berisping, schorsing of royement van het betreffende lid en/of de betrokken leden.

Boetes

  • Vanaf 1 januari mag er geen alcohol verkocht worden aan jongeren onder 18 jaar.
  • Als een jongere alcohol in de openbare ruimte bij zich heeft is hij strafbaar. Hierbij maakt het niet uit of een fles of blikje dicht of geopend is.
  • Openbare ruimtes zijn bijvoorbeeld: de straat, winkelcentrum, station, park, cafe, disco of sportkantine.
  • De hoogte van de boete is vastgesteld op 45,- euro voor jongeren onder 16 jaar en 90,- euro voor 16 en 17 jarigen.
  • Verkopers die alcohol verstrekken aan jongeren onder de 18 jaar kunnen ook een boete krijgen. Deze boete bedraagt 1360,00 euro. Vaker verkopen van alcohol aan jongeren zonder de leeftijd vast te stellen? Dan kan de burgemeester de vergunning aan SV Odijk schorsen.

Meer informatie
NIX werkt! Als je erover blijft praten. En dat is makkelijker dan je denkt!, kun je terecht op de volgende website: https://nix18.nl/.

Met sportieve groet,
Het bestuur SV Odijk

 

NixBanner336x280.blauw

Meer Nieuws

Zomervakantie 2020: Nav een, onder de trainers, gehouden enquête over de zomervakantie in relatie tot de trainingen heeft het jeugdbestuur een besluit genomen om na donderdag 16 juli 2020 te stoppen met de trainingen voor de jeugd. Vanaf maandag 17 augustus 2020 kunnen de trainingen weer hervat worden. Het rooster voor deze trainingen vind je hier... Lees meer...
Helaas heeft dit seizoen korter geduurd dan we met z’n allen hadden gehoopt. Voor de corona stop hebben we een heel leuk seizoen gekend met veel mooie (voetbal)momenten. Wat betreft de inzet van vrijwilligers hebben met z’n allen mooie stappen gemaakt naar een nog betere, mooiere en gezelligere club! Om een paar voorbeelden te geven: Goede bar-... Lees meer...
12 mei 2020
Afgelopen zondag was RTV Utrecht op bezoek op onze club en de training van de Gert Kruys Academy. Lees hier het volledige verslag! Lees meer...
Woorden schieten tekort. Anton Verweij is op 3 april 2020 overleden. Anton is jarenlang bestuurslid van SV Odijk geweest en was verantwoordelijk voor het seniorenbeleid . Daarnaast is hij jarenlang le... Lees meer...
Afgelopen woensdagavond speelde Odijk 2 de wedstrijd tegen DVSU voor de bekercompetitie. Op een koud veld werd om elke meter gestreden. Odijk begon goed, met een aantal mooi uitgespeelde kansen. Het v... Lees meer...
Nadat Co Peek zijn vertrek aankondigde bij SV Odijk is het bestuur op zoek gegaan naar een nieuwe hoofdtrainer. En met succes! Rocco van Vliet en Marius Rutting zijn aangesteld om aan de slag te gaan... Lees meer...
December Zaalvoetbaltoernooi Op zaterdag 28 december was de gymzaal van Sporthal De Lindenhof voor de jeugd van Sv Odijk. Van ’s ochtends 09.00 uur tot ’s middags 16.00 uur hebben de jeugdleden ge... Lees meer...
Hoofdtrainer Co Peek van Voetbalvereniging SV Odijk heeft afgelopen week zijn vertrek aangekondigd bij de selectie, staf en het bestuur van SV Odijk. De reden ‘Co Peek vindt dat na 3 jaar het tijd w... Lees meer...
Het is zaterdagochtend, je bent onderweg met je kind naar SV Odijk. Je geniet van de geur van het gras en de kleedkamer en begint automatisch te pielen met de reserveballen. Langs de lijn is het gezel... Lees meer...
Zaterdag 14 december! Derby dag bij SV Odijk. Odijk - Bunnik op het programma met als start om 12.00 uur het 2e tegen Bunnik 4 (of naja 4e???). Het 2e wint met 2-1 en zet Odijk daarmee op 1-0 voor. Om... Lees meer...
De eerste maanden van het jeugdbestuur zitten erop. We hebben intensieve maanden achter de rug en merken dat er veel werk in de vereniging zit. Velen van ons hebben ook nog andere petten op (leider en... Lees meer...
Bij de bambino’s is zoals elk jaar de start van het seizoen met een kleine groep spelers vanwege het doorschuiven van de meeste kinderen naar de O8. Inmiddels is er weer een leuke groep spelers die... Lees meer...
SV Odijk is trots op Winfried van Kouwen (organisatie) en alle lopers van SV Odijk omdat zij een super mooi bedrag voor de club hebben opgehaald. Super bedankt allemaal ook de mensen die hebben gedone... Lees meer...
Zaterdag 30 november was het dan zover, de nieuwe tenues voor onze JO19-1 werden uitgereikt voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen PVCV. Deze wedstrijd werd glansrijk gewonnen met 5-0, nadat de heren... Lees meer...
Aan het begin van dit voetbalseizoen valt er bij JO9-2 een ski taart te winnen door de eerste speler die aan het begin van de training kan laten zien dat hij minimaal tien keer kan hooghouden. Dit ble... Lees meer...
Op donderdagmiddag 24 oktober heeft kinderopvangorganisatie Kind & Co officieel het kunstgrasveld van voetbalvereniging SV Odijk in gebruik genomen voor de nieuwe buitenschoolse opvang BuitenSpel... Lees meer...
Ondanks dat het vandaag een beker wedstrijd was, was het devies duidelijk: winnen! Om op deze manier het eerste deel van het seizoen goed af te sluiten. Odijk 2 wist dat hen een pittig en fysiek duel... Lees meer...
Het is druk bij SV Odijk, sociale media, krantenartikelen en nu zelfs op televisie met een fantastische geldprijs voor onze mooie vereniging. In al dat positieve communicatie geweld, willen we toch he... Lees meer...
Een geselecteerd team heeft namens SV Odijk in het televisieprogramma Echt Waar?!, dat zaterdag 28 september werd uitgezonden op SBS6, 25.000 euro in de wacht gesleept. De opnames van het programma wa... Lees meer...
Met dank aan de O&A klaverjas-club van maandagavond heeft SV Odijk een bijdrage ad. 4.000 euro, van de kaarters ontvangen. Deze bijdrage is geïnvesteerd in nieuwe ballen voor de Jeugdteams van SV... Lees meer...